Home
Bestuur
Geschiedenis
Gegevens
Lid worden
Eigen tochten
Clubactiviteit
Tochtuitslagen
Verslagen
Fotoalbum
Ledeninfo
Clubshop
Links
Gastenboek
Contact
 
LOGIN
LOGOUT
 

Met de "Schooiers" door een uniek bomenparadijs

Gepost door: Kastaar
Organiserende club: "De Schooiers" Wichelen
 

Voor deze wandeling waren wij te gast bij de Schooiers Wichelen in hun deelgemeente Serskamp, bekend als het hart van de boomkwekerij. Het zou een festival worden van jonge boomaanplantingen van haast ontelbare soorten, ook sierplanten en rozen staan op de velden.

Maar wij willen ook eens kennismaken met de’ organiserende club, en wie kunnen wij het beter vragen dan aan voorzitter Alois De Pus. Hun naam doet ons al de wenkbrauwen fronsen, zijn zij ontstaan uit een club straatarme mensen, bij god bijlange niet, maar die schooiers hebben een  binding met de geschiedenis. Heel lang geleden toen de boten op het water verder getrokken werden met mankracht was er in die tijd voor de bevolking geen werk, boottrekken was haast de enige bron van inkomsten. Het aanbod van boottrekkers was veel groter dan de vrije plaatsen van het beroep, het was dan ook echt schooien om eens een job te krijgen, zo kregen die mensen hun bijnaam van schooier. Aloïs is niet de eerste voorzitter, de eerste was Ronny Stevens en dan Erik Debaere, deze mensen verplaatsten hun elfjarige ervaring uit de wandelclub van Baasrode naar Wichelen en stichten er de bestaande club in Wichelen, dus zoals sommigen denken zijn zij niet afgescheurd van Baasrode, maar hebben een eigen club opgestart, dit gebeurde zowat drie en een half jaar geleden. Met hun 205 leden zijn zij ieder weekeinde per wandeldag met een 40 tal deelnemers. Verder organiseren zij een drietal eendaags busreizen en naar het einde toe een wandel tweeedaagse. Daarnaast nu en dan wat nevenorganisaties onder de vorm van voorbereiding op een grote wandelorganisatie zoals de Dodentocht in Bornem die zij begeleiden. Dit jaar brachten zij 16 deelnemers aan de start waarvan 15 met succes eindigden. Dan is er nog het clubfeest en de barbecue, dus een gevuld programma voor de actieve wandelclub uit Wichelen. Wij gaan eraan beginnen en kiezen voor het 15km parkoers.

Wij wisselen de Dorpstraat voor de Schoolstraat en slaan linksaf, zo wandelen we het dorp uit, langs een reeks verzorgde tuintjes en wanneer wij dan even later het landschap ingaan krijgen wij een eerste voorbeeld van een boomkwekerij. Even later een groot veld goudkleurige bloemen, bij ons in West-Vlaanderen stinkers genaamd. Die worden niet gezaaid voor hun bloemen, maar zullen later ingewerkt worden als biologische meststof.

Maar tussen de boompjes een eerste veld bloeiende hibiscus.

Het landschap is hier helemaal anders, op enkel maïsstroken na vinden wij hier geen tuinbouw- of voedergewassen maar wel allerlei boomsoorten en sierplanten. In de Verhoogstraat vinden wij een prachtig kapelletje uit 1888 dat in 1984 keurig hersteld werd.

Wij stappen in de Onnebosstraat naar het nonnebos toe,. Wij duiken het bos in en vanaf hier wordt het parkoers herschapen in een echte levende bomen encyclopedie en het is er o zo rustig wandelen. Na een smal kerkpaadje en de Wanzelesteenweg stappen wij het eigenlijke nonnebos in, dat terzijde vermeld privé domein is, langs deze weg van harte dank aan de eigenaar of eigenaars  voor hun gastvrijheid  dat wat later zou blijken een uniek mooi bos zou worden. Dat zomerse groen, die mooie wilde bloemenpracht, die ongerepte natuur en die hemelse stilte, wij zijn er echt in de hemel op aarde mens wat is het heerlijk dit mee te maken als je zo een kans krijgt geniet er van en raas er niet door als een gediplomeerd kilometervreter. Stilaan naderen wij onze startplaats waar wij onze eerste rustpost benutten.

Als wij ons tweede gedeelte aanvatten is het weer nog altijd bewolkt en wordt het wat zwoel, maar het geeft de neiging beter te worden, nadien begint de zon langzaam erdoor te komen. Op de galgenberg verdwijnen wij terug in het bos  tussen de bomen door, en even later krijgen wij een bloeiend rozenveld die mooie kleuren tussen dat frisse groen het is echt een prentkaart waard, een paradijselijk zicht. Eventjes later bereiken wij feestzaal “het rozenhof” en zijn er te gast voor onze tweede rustpost, dit is een knus en gezellig comfortabel zaaltje.

Nadien keren wij eventjes op ons stappen terug om via een klaphekje in een afgesloten natuurgebied terecht te komen. Hier vinden wij een fantastisch en enorm groot wilde levende bloemenpakket machtig mooi die wilde ongebreidelde en ongerepte natuurpracht een fascinerend beeld, het is er terug heerlijk genieten.

Wij stappen even later een ander soort bos in namelijk een dennenbos in plaats van een loofbos, de zon komt erdoor en een heerlijke dennengeur komt ons tegemoet. En komt daar nog bij de gouden zonnestralen die tussen de bomen priemen geven het zicht nog een prachtiger uitzicht. Langs het bospad ook een ganse partij wilde orchideeën. Na het bos nog een smal paadje langs mooie achtertuintjes waarom niet. Vervolgens een partij platanen, wat perenbomen en een prachtig rozenveld stappen wij verder. Grote velden jeneverbes struiken, als daar bessen aanhangen is dat wel de hemel voor onze gevederde vrienden.

Met het uur stijgt de temperatuur en in de open vlakten brengt een licht briesje een welgekomen soulaas. In het volgende bosje terug een grote partij orchideeën maar deze maal in een iets paarsere kleurentint.

Wij kunnen echt zeggen dat wij samen met de 1562 deelnemers heerlijk genoten hebben van een paradijselijke wandelhoogdag.

Na de wandeling zijn wij nog even blijven napraten en hebben wij kunnen genieten van een speciaal ambachtelijk bier, met de toepasselijke naam Schooiersbier, een heerlijke weldaad van de meester brouwer, santé hé, het moet maar zo goed niet zijn. Wat wij ook noteerden was onze verrassing als wij een broodje hesp vroegen ja met groetengarnering, amaai wat een kanjer en kraakvers zijn 2 euro zeker waard. Zij hadden zich namelijk tot doel gesteld hun spijzen en dranken zo perfect mogelijk op te dienen en daar zijn zij zeker in geslaagd.

Wij willen iedereen van harte feliciteren en van harte danken voor hun inzet, ook voor de vlotte gastvrije bediening dat een zeer gewaardeerd feit was. Aan deze wandeldag zullen wij nog lang zeer goede herinneringen bewaren.

Gasten het gaat jullie goed, het allerbeste en tot een volgende wandelgelegenheid

 

Terug naar overzicht