Onze clubdag zal dit jaar een grensoverschrijdende verkenning zijn. Ten zuiden van het stadje Dour en aanleunend tegen de Franse grens vinden we het natuurpark “Haut-Pays”. Net over de grens bevinden we ons in de toeristische regio Avesnois. Onze tocht slingert door deze 2 streken die zeker het ontdekken waard zijn.Opnieuw zullen er 2 wandelgroepen zijn die elk op hun eigen tempo deze regio’s zullen doorkruisen.Natuurlijk sluiten we ’s avonds deze heerlijke dag af met een lekkere BBQ.
We gaan deze morgen van start vanuit het kleine dorpje Bellignies gelegen in de pittoreske Hogneau-vallei. Rondom het dorp bevinden er zich enkele marmer- en blauwsteengroeven die na WOII geleidelijk in verval raakten. De exploitatie van deze harde gesteenten bracht natuurlijk rijkdom naar deze regio wat te merken is aan de vele kastelen in de omgeving.
Algauw verlaten we het dorp en dwalen de natuur in. We stappen langs de rand van zo’n imposante blauwsteengroeve, de paadjes kunnen hier wat overwoekerd zijn door fluitekruid maar de natuur is hier heel mooi.We bereiken Bettrechies en wandelen nu door een heuvelend landschap naar de Belgische grens. Na Gussignies steken we voor de tweede keer de grens over en belandden zo in het prachtige ‘reserve de la Grande Honnelle’. Hier vinden we een idyllisch landschap dat gevormd door de Grande Honnelle. De klimmende en dalende wegeltjes kronkelen tussen de kalkhoudende rotsformaties en zorgen voor een zalig wandeltraject. We doorkruisen nu het ‘Bois d’Angre’ waar we ook Chalet du Garde terugvinden; onze middagstop.
Na een verpozing op het aantrekkelijke terras leidt een mooi pad ons langs de rivier tot aan de rand van het bos.We passeren het museum van Emile Verhaeren, een Franstalige dichter en schrijver die in Wallonië en Frankrijk gekend was. Hierna duiken we opnieuw het Bois d’Angre in voor een ruime lus. Onze route reikt tot tegen de dorpen Angre en Onnezies maar we keren tijdig terug richting Franse grens. Even nog stappen we dwars door het ‘Bois de Boutenier’ vooraleer we net op Franse bodem ons neervleien op het prachtige terras van het rando-café “Chez Mireille”.
Deze regio is misschien wat minder gekend maar na de wandeling zal iedereen het er over eens zijn dat dit een magistrale wandeling was. Noteer deze uitstap met stip in jullie agenda en aarzel zeker niet om in te schrijven.
Zoals ieder jaar sluiten we deze oergezellige dag af met een picon (of een andere aperitief) en een bijzonder lekkere barbecue.Mensen die niet kunnen meereizen hebben de mogelijkheid om in te schrijven voor dit eetfestijn dat om 18u30 van start zal gaan.
Groep 1 stapt gem. 4,5 à 5 km/u - Groep 2 3,5 à 4 km/u.
Praktische informatie
BBQ Leden die alleen naar de BBQ wensen te komen schrijven op dezelfde manier in en storten het verschuldigde bedrag van 22€ (picon + BBQ) op BE23 6528 0924 2891 van Busreizen 4op1rij, Achiel Rommelplein 5, 8210 Zedelgem..